Samhain - najważniejsze święto wróżek, magów i czarownic

Jak wiecie, miesiąc temu zainicjowałam nasze rytuały pełni i nowiu, w czasie których wspólnie palimy świece w intencjach, które dobieramy zarówno do fazy Księżyca, jak i znaku Zodiaku,w którym w danym momencie znajduje się Księżyc i Słońce. 

Rytuały te fajnie się u Was przyjęły i cieszą się rosnącą popularnością,  gromadząc coraz więcej osób, które kierują w ten sposób "uwagę" energii na te dziedziny swojego życia, na których im najbardziej zależy...Regularny udział w takich rytuałach aktywizuje Waszą energię i podnosi jej poziom, dzięki czemu Wasze życie jest bardziej harmonijne a Wasze marzenia zaczynają się spełniać:) 

Przed nami kolejny rytuał pełni - tym razem w niezwykłym momencie. Oprócz tego, że jest to tzw. Niebieski Księżyc czyli druga pełnia w miesiącu ( już samo w sobie rzadkie zjawisko), to jeszcze dodatkowo ta pełnia przypada w Samhain. 

Samhain to niezwykle ważne święto w pogańskim a obecnie magicznym świecie. Po pierwsze dlatego, że kończy okres letni, okres żniw i zbierania owoców pracy rąk ludzkich. Po drugie dlatego, że jest to koniec celtyckiego roku. Celtowie, jako lud pasterski, koniec lata traktowali jako koniec roku - wszak diametralnie zmieniał się ich tryb życia: bydło sprowadzano z pastwisk do zagród a ludzie osiadali na zimę w domostwach, aby przetrwać czas zimna i wcześnie zapadającego zmroku. Symbolicznie Samhain jest więc również przygotowaniem do okresu,w  którym ciemność przeważa nad światłem, a cały świat roślinny, zwierzęcy i również ludzki zmniejsza swą aktywność do niezbędnej dla przetrwania.

.       Święto Samhain  rozpoczyna się po zmroku 31.10 i trwa 3 dni, do 2.11. Zgodnie z wierzeniami, jako moment zakończenia jednego okresu/roku i rozpoczęcia następnego był czasem w którym granica między światem żywych i zmarłych była bardzo cienka. Stąd też wierzono, że duchy zmarłych mają możliwość schodzenia na ziemię, opanowywania ludzi, by żywić się ich energią. Palono więc świece i odprawiano obrzędy, które miały za zadanie pomóc duszom zmarłych odejść w zaświaty, chroniąc jednocześnie żyjących.

Nasz katolicki dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny zastąpiły pogańskie zwyczaje i doprowadziły do ich wyparcia. Niemniej jednak odżyły one już w 18 wieku i od tamtej pory obchodzone są m.in. jako Halloween oraz święto magów i wróżek.

W świecie ezoterycznym obchodzi się uroczyście Samhain - wszak jest to nasz czas:) - święto czarodziejek, wróżek, magów, wiedźm i jasnowidzów. W Samhain podsumowujemy poprzedni rok i robimy plany na cały następny. Palimy świece  i robimy rytuały ochronne dla naszych domostw. Robimy amulety ochronne dla domów i ludzi. Robimy rozkłady z kart Tarota, ponieważ ich przepowiednie są niezwykle trafne. Odprawiamy rytuały pomagające duszom zmarłych przejście na drugi świat. No i przede wszystkim odprawiamy rytuały powodzenia i pomyślności na cały następny rok - ze względu na niezwykłą energię tego czasu są one niesamowicie skuteczne i cieszą się pomocą dusz naszych zmarłych...

O tym, jak możecie sami wykorzystać energię tego niezwykłego czasu, opowiem Wam na FB - zapraszam na profil Magicznej Poradni Szczęścia, gdzie w najbliższym czasie zamieszczę porady dla Was. Dzisiaj natomiast mam dla was 3 propozycje:

1.) zaproszenie na rytuał tej niezwykle silnej pełni, który będziemy odprawiać w sobotę 31.10 o godz. 16.00. Pełnia będzie miała miejsce w Byku, którym opiekuje się Wenus - będziemy więc skupiać się na bogactwie, miłości  oraz pięknie zewnętrznym. Ja odprawiać będę ten rytuał w intencji podniesienia energii pomyślności materialnej, podniesienia atrakcyjności zewnętrznej oraz znalezienia lub wzmocnienia  miłości w naszym życiu. Naturalnie zapraszam Was jak zwykle do udziału w tym rytuale - szczegóły już wkrótce w filmie na FB lub indywidualnie na telefon/per mail.

2.) ze względu na zniknięcie zasłony między światami, niezwykle jasne w te dni są przekazy z kart Tarota. Jeśli masz jakieś ważne pytania, nad którymi zastanawiasz się od dłuższego czasu, karty dadzą Ci jasną i konkretną odpowiedź... Zapisy na wieczorne rozkłady w sobotę 31.10 oraz w niedzielę 1.11 zbieram już od teraz... Jak wiecie, rozkłady trwają ok. godziny, z konieczności więc liczba dostępnych terminów jest ograniczona.

3.) rytuał pozbycia się starego i zaproszenia nowego do Waszego życia. 31.10 o godz. 20.00 rozpalę ognisko, w którego ogniu spalę stare, niepotrzebne nam sprawy oraz odprawię rytuał w intencji zaproszenia do naszego życia nowych, świeżych spraw/ludzi/energii. Możecie dołączyć ze swoimi intencjami, przesyłając je do mnie. Szczegóły na FB już w najbliższych dniach.

Jeśli marzycie o szczęściu, spokoju i fajnym poukładaniu sobie życia nie wyobrażam sobie, żebyście mogli pominąć tak świetną do tego okazję, jaką jest Samhain:)