Różnica między talizmanem a amuletem

Przy okazji ogłoszeń o możliwości nabycia talizmanów i amuletów energetyzowanych w miejscu mocy pojawiły się pytania, jaka właściwie jest różnica między jednym a drugim.

Otóż, najprościej i najkrócej: amulet odpycha a talizman przyciąga.

Oczywiście amulet odpycha negatywne energie, kierowane ku nam. Ma nas chronić przed wszystkim, co może nam zaszkodzić - przed zazdrością, zawiścią, pechem, wszelkimi nieszczęściami, brakiem pieniędzy ( czy np. ich niekontrolowanym wypływem), utratą miłości, tzw. "złym okiem", energią chorób i śmierci ( jeśli pracujemy np. w służbie zdrowia), chaosem energetycznym panującym np. w szkole, w której pracujemy, w sklepie itp. 

 W ezoteryce zwykło się przyjmować, że amulety są pochodzenia naturalnego - bardzo często są to kamienie naturalne, muszle, fragmenty kości itp. Amulet - co ważne - działa wtedy, kiedy jest noszony a nie chowany w szufladzie....

Talizman z kolei to właściwie dowolny przedmiot, który uznamy za przynoszący nam szczęście i powodzenie. Może to być równie dobrze kamyk, jak i biżuteria, może to być nawet piórko, czy Podkówka z buta, może to być kasztan, czy grosik. Najważniejsze naturalnie jest to, żebyśmy "uznali" go za talizman - czyli albo poświęcili podczas rytuału lub tylko w duchu przyznali mu rangę przedmiotu przynoszącego nam szczęście - no i naturalnie nosili go ze sobą:)

Ja osobiście gorąco polecam nasz rodzimy, prasłowiański, nigdzie indziej nie spotykany krzemień pasiasty jako amulet ochronny - skutecznie odpiera ataki energetyczne, chroni przed mściwością, zawiścią i wszelkimi złymi energiami, których nie brakuje w naszych dziwnych czasach... Dodatkowo ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie: łagodzi migreny, zapobiega bezsenności, oczyszcza nerki, łagodzi skutki meno- i andropauzy. Nazywany kamieniem optymistów oczyszcza naszą aurę z negatywnej energii, sprowadzając na nas spokój, dobre samopoczucie, radość życia. Oczyszcza organizm z toksyn, dodaje sił witalnych i usuwa ślady zmęczenia, poprawiając wygląd skóry. Powieszony nad drzwiami wejściowymi chroni nasze domostwo i wszystkich domowników przed negatywną energią i nieproszonymi bytami z zaświatów. Absolutny MUS dla osób, które borykają się z różnymi kłopotami, których przyczyny jeszcze nie odkryły...

Jak Was informowałam, po naszym niedzielnym wyjeździe do miejsca mocy, amulety z krzemienia będą dodatkowo naładowane pozytywną, życiodajną energią i będą do nabycia. Koszt uzależniony jest od wielkości kamienia i jakości oprawy. Proszę o kontakt w celu przesłania zdjęć dostępnych okazów lub spotkania się w biurze i zakupu bezpośredniego.

Natomiast talizmany to tym razem ozdobne wisiorki w kształcie literek, które oprócz zapewnienia Wam szczęścia i powodzenia, są pięknym drobiazgiem uzupełniającym zarówno codzienny jak i wizytowy strój. Naturalnie stanowić mogą też świetny prezent dla osoby bliskiej Waszemu sercu, tym bardziej, że oprócz ładnego drobiazgu ofiarujecie jej też silną, pozytywną energię.

Zarówno amulety, jak i talizmany będą sprzedawane do wyczerpania zapasów - zapraszam więc do kontaktu:)