Przekleństwo czyli nie życz drugiemu...

Słowo przekleństwo nie wywoła w Was praktycznie żadnej reakcji. Ale słowo klątwa - które jest tylko innym wyrażeniem tego samego przekleństwa - wywołuje w nas strach, bicie serca i poczucie zagrożenia.

Klątwa/przekleństwo to - jak informuje nas słownik PWN - "wyrażone przez kogoś życzenie, aby kogoś innego spotkało coś złego".. Klątwa kojarzy nam się z działaniami czarownicy/maga, którzy przy pomocy odpowiednich zaklęć, obrzędów, ściągają na wskazaną przez nas osobę określone nieszczęścia.

I tu nic bardziej mylnego. Owszem, zdarza się, że korzystamy w tym celu z pomocy profesjonalnej. Ale najczęściej wystarczy już samo nasze, silnie zabarwiona emocjonalnie, życzenie wypowiedziane z odpowiednią intencją w czyimś kierunku. Więc uważaj, co mówisz, myślisz w gniewie, złości, rozpaczy...

Słowa mają moc. Słowa podszyte silnymi emocjami mają moc sprawczą. Nie musisz być magiem, żeby Twoje złorzeczenie wyrządziło komuś krzywdę. Pamiętaj więc o tym, kiedy kierujesz swoją niechęć w stronę nielubianej osoby. Bo: " Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe...", "kto sieje wiatr ten zbiera burze"... Bo karma wraca. Zawsze. I w najmniej spodziewanym momencie. Czyli prędzej czy później za to zapłacisz.